Język angielski

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Nauka odbywa się w sposób zbliżony do przyswajania języka ojczystego; wykorzystywanie zabawy i tzw. Języka nianiek czyli języka dostosowanego do możliwości małego dziecka, takiego którego używają mamy komunikując się ze swoimi dziećmi.

Zajęcia w języku angielskim: dzieci uczą się całościowo, tłumaczenie wyrazów na język polski nie jest konieczne, gdyż zajęcia prowadzone są w tak obrazowy sposób, że używanie języka ojczystego staje się zbędne. Język polski wykorzystywany jest sporadycznie.

TELL ME AND I FORGET,
TEACH ME AND I MAY REMEMBER,
INVOLVE ME AND I LEARN.”
~ BENJAMIN FRANKLIN
„POWIEDZ MI TO ZAPOMNĘ,
NAUCZ MNIE TO MOŻE ZAPAMIĘTAM
ZAANGAŻUJ MNIE TO SIĘ NAUCZĘ”
~ BENJAMIN FRANKLIN

Wspieramy rozwój dziecka, wykorzystując jego potencjał!

Zajęcia języka angielskiego dla przedszkolaków organizowane przez Szkołę Językową CLOCK Agnieszka Jaworek to:

  • ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ DOŚWIADCZONE LEKTORKI posiadające wykształcenie wyższe, regularnie doszkalające się, by nauczanie dzieci języka angielskiego było jeszcze bardziej owocne.
  • NAUKA W SPOSÓB ZBLIŻONY DO PRZYSWAJANIA JĘZYKA OJCZYSTEGO; wykorzystywanie zabawy i tzw. języka nianiek czyli języka dostosowanego do możliwości małego dziecka, takiego którego używają mamy komunikując się ze swoimi dziećmi.
  • AUTORSKI SPOSÓB NAUCZANIA oparty na znanych i efektywnych metodach edukacyjnych takich jak: metoda naturalna, metoda reagowania ciałem, metodę audiowizualna i metoda dramy.
  • MAKSYMALNA AKTYWIZACJA DZIECKA poprzez ruch i pobudzające wyobraźnię rekwizyty: plakaty, kukiełki, maskotki, rekwizyty ?naturalne? itp. Angażując 5 obszarów inteligencji wielorakiej – językowej, muzycznej, przestrzennej, kinestetycznej i interpersonalnej, wywieramy pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka.
  • ZAJĘCIA W JĘZYKU ANGIELSKIM: dzieci uczą się całościowo, tłumaczenie wyrazów na język polski nie jest konieczne, gdyż zajęcia prowadzone są w tak obrazowy sposób, że używanie języka ojczystego staje się zbędne. Język polski wykorzystywany jest sporadycznie.
  • PLANY PRACY NA NAJBLIŻSZY MIESIĄC – listy słówek, wyrażeń, teksty piosenek lub wierszyków przygotowywane dla Rodziców do utrwalania angielskiego w domu.

W naszym przedszkolu zajęcia prowadzone są trzy razy w tygodniu przez wykwalifikowanego nauczyciela:

Agnieszkę Jaworek – absolwentkę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Wydział Neofilologii; specjalność Etnolingwistyka.