Zajęcia dodatkowe

W PRZEDSZKOLU TĘCZOWE KREDKI

JĘZYK ANGIELSKI

3 razy w tygodniu

W naszym przedszkolu zajęcia prowadzone będą 3 x w tygodniu przez panią: Agnieszkę Jaworek Absolwentkę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Wydział Neofilologii; specjalność etnolingwistyka.

Nauka odbywa się w sposób zbliżony do przyswajania języka ojczystego; wykorzystywanie zabawy i tzw. Języka nianiek czyli języka dostosowanego do możliwości małego dziecka, takiego którego używają mamy komunikując się ze swoimi dziećmi.

Zajęcia w języku angielskim: dzieci uczą się całościowo, tłumaczenie wyrazów na język polski nie jest konieczne, gdyż zajęcia prowadzone są w tak obrazowy sposób, że używanie języka ojczystego staje się zbędne. Język polski wykorzystywany jest sporadycznie.

Prowadzący

Agnieszka Jaworek – Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Wydział Neofilologii; specjalność etnolingwistyka.

3x

w tygodniu

RYTMIKA

2 razy w tygodniu

Zajęcia prowadzone będą 2 x w tygodniu przez panią Katarzynę Zieloną, Absolwentkę Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, kierunek Kompozycja i Teoria Muzyki w zakresie rytmiki. Celem kształcenia na zajęciach rytmiki jest rozbudzanie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki i tańca oraz dyspozycji psychofizycznych dzieci. Zostają one osiągnięte przez rozwijanie umiejętności słuchowo-głosowych, słuchowo-ruchowych oraz koordynacji słuchowo-ruchowej

Prowadzący

Katarzyna Zielona – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, kierunek Kompozycja i Teoria Muzyki w zakresie rytmiki.

2x

w tygodniu

ZAJĘCIA OGÓLOROZWOJOWE Z ELEMENTAMI PIŁKI NOŻNEJ

1 raz w tygodniu

Organizowane przez przedszkole zajęcia są świetną formą aktywności. Wzmacniają serce, płuca i mięśnie, zwiększają ruchomość stawów, poprawiają zwinność i gibkość, a także hartują organizm. Przynoszą również korzyści poza zdrowotne, a mianowicie uczą obowiązkowości, współpracy w grupie, podnoszą samoocenę i uczą radzenia sobie z trudnościami.

Na zajęciach przedszkolaki cieszyć się będą przede wszystkim ruchem, a elementy piłki nożnej będą wprowadzane stopniowo poprzez przeróżne gry i zabawy.

Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu,  i prowadzone są przez trenera. 

Prowadzący

Pan Hubert Wołąkiewicz

1x

w tygodniu

TAŃCE NA WESOŁO

1 raz w tygoniu

Zajęcia muzyczno-ruchowe będące fuzją tańca i gimnastyki. Choreografia kursu łączy w sobie różne style: hip-hop, salsa, mambo, cha-cha, twist i wiele innych.

Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję i koordynację ruchową, a przede wszystkim powodują wzrost optymizmu i wprawiają w dobre samopoczucie.
Proste kroki taneczne, ciekawe kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarzają przyjazną atmosferę treningu przez zabawę. W naszym przedszkolu zajęcia te prowadzić będzie pani Kasia Zielona 1x w tygodniu

Prowadzący

Katarzyna Zielona – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, kierunek Kompozycja i Teoria Muzyki w zakresie rytmiki.

1x

w tygodniu

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

1 raz w tygoniu

Głównym celem prowadzonych lekcji będzie:

  • Profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy (przeprowadzenie badań wstępnych w celu ustalenia mowy wychowanków, diagnozowanie logopedyczne),
  • Wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w dalszej edukacji szkolnej,
  • Terapia powstałych już wad oraz zaburzeń (indywidualne ćwiczenia do powtarzania dla każdego dziecka)

Okres przedszkolny to czas, kiedy terapia jest najbardziej efektywna. Nie wolno czekać w nadziei, że dziecko wyrośnie, że jeszcze dojrzeje i zaczynać terapię dopiero w szkole. Nad nieprawidłowościami należy pracować od momentu wystąpienia, aby zapobiec ich pogłębianiu się i dalszym konsekwencjom. W Tęczowych Kredkach oferujemy możliwość skorzystania z zajęć profilaktycznych, które odbywać się będą 1 x w tygodniu

Prowadzący

Pani Grażyna Golińska-Borowiak

1x

w tygodniu

RELIGIA

1 raz w tygoniu

Zajęcia prowadzone będą na życzenie rodziców dla dzieci 5 i 6 letnich zajęcia mają przybliżać naszym przedszkolakom religię rzymsko-katolicką w przystępny sposób, poprzez wspólną rozmowę i zabawę.  Dzieci poznają prawdy religijne, rok liturgiczny i związane z nimi uroczystości i święta. Nauka religii odbywać się będzie w przedszkolu 1 x w tygodniu

Katecheta

Pan Mateusz Woźniak

1x

w tygodniu

WARSZTATY WIATRAKI

Warsztaty tematyczne prowadzone przez Pracownię Edukacyjną Wiatrak.

O Pracowni:

Pracownia Edukacyjna Wiatrak to strefa autonomiczna, w której dzieci i ryby mają głos. To przestrzeń wolności: myślenia, mówienia i tworzenia oraz dialogu dzieci z dziećmi i dzieci z dorosłymi. To miejsce spotkań małych obywateli świata, w którym wspólnie odkrywają, eksperymentują, dziwią się, dociekają, pytają, dyskutują, wyrażają siebie, fantazjują, a przede wszystkim wspaniale się bawią.
Wszystko to dzieje się w kameralnej atmosferze i otoczeniu akwariów z rybami, które nie tylko inspirują, ale również rozwijają zainteresowania przyrodnicze i kształtują pozytywne relacje pomiędzy dziećmi i naturą.
Tutaj zawsze wieją dobre wiatry, Wiatrak nieustannie się kręci i generuje twórczą energię?

W Pracowni Edukacyjnej Wiatrak prowadzimy nieszablonowe interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci” (źródło:www.pracowniawiatrak.pl)

 

Pracownia

Pracownia Edukacyjna Wiatrak

1x

w miesiącu

BALET

1 raz w tygodniu

BALET: „Balet to nie technika ale droga ekspresji, która jest bliższa wnętrza człowieka niż cokolwiek”                       

Dla każdego dziecka ruch jest istotnym elementem rozwoju. Podczas tych zajęć dzieci mają możliwość rozwijania naturalnej, spontanicznej  potrzeby ruchu i tańca. Taniec klasyczny nie tylko rozwija koordynację ruchową,  ale też wspomaga leczenie wad postawy, kształtuje, usprawnia i wzmacnia śródstopie. Balet dla dzieci uczy płynności ruchów, zręczności i wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji oraz zachęca do inwencji twórczej.

Program zajęć obejmuje:

  1. Prawidłowe ustawienie korpusu, rąk i nóg.
  2. Pozycje stóp i rąk.
  3. Ćwiczenia rozciągające, wzmacniające mięśnie i korygujące postawę.
  4. Ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, słuchowo-ruchową.
  5. Mini etiudy taneczno-baletowe.
  6. Swobodną improwizację do muzyki baletowej.

Wszystkie ćwiczenia  dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci i wykonywane są w formie zabaw tanecznych. Zajęcia organizowane przez przedszkole odbywają się 1 x w tygodniu i prowadzone są przez panią Katarzynę Zieloną.

Prowadząca

Pani Katarzyna Zielona

1x

w tygodniu

KODOWANIE NA DYWANIE

zajęcia cykliczne

Kodowanie na dywanie to zajęcia rozwijające uniwersalne kompetencje ze szczególnym uwzględnieniem logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i umiejętności współpracy. Podczas zajęć z kodowania dzieci kształtują tą umiejętność, doskonalą zdolność rozpoznawania i posługiwania się pojęciami: koloru, kształtu, wielkości i grubości. Rozwijają przy tym spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania.

Dla dzieci to jednak przede wszystkim świetna zabawa. Kolorowa mata i barwne kubeczki wywołują chęć do działania i poznawania nowych rzeczy. Zakodowane zabawy świetnie sprawdzają się podczas kształtowania orientacji przestrzennej, określania kierunków, poznawania właściwości figur geometrycznych, pierwszych zabaw z literami czy poznawania przyrody. „Kodowanie na dywanie”, w naszym przedszkolu odbywa się z wykorzystaniem Genibota.

Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

Zajęcia odbywają się w grupach

KOLOROWA MUZYKA CZYLI ZABAWY Z BUM-BUM RURKAMI

zajęcia cykliczne

Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Poszczególne Bum Bum Rurki mają odmienne kolory odpowiadające konkretnym dźwiękom. Instrument ten daje nieograniczone możliwości zabawy i edukacji muzycznej.

Zabawy z Bum Bum Rurkami idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tylko wprowadza dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpływa na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie.

Takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych. Z perspektywy najmłodszych jest to jednak przede wszystkim kreatywna i pełna ruchu zabawa, podczas której przy okazji poznają podstawowe rytmy.

Zajęcia odbywają się w grupach