Publiczne Przedszkole Tęczowe kredki
w Plewiskach

witamy wszystkich rodziców Przedszkolaków

Nasza placówka przygotowana jest na przyjęcie 175 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Nowo wybudowany budynek o powierzchni 750 m2 posiada 7 dużych kolorowych sal dydaktycznych, z których każda wyposażona jest we własną łazienkę dostosowaną do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku, otoczonym pięknym ogrodem o powierzchni 1200 m2. Plac zabaw do wyłącznej dyspozycji naszych przedszkolaków, spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i funkcjonalności, zapewniać więc będzie doskonałą zabawę i rozwój fizyczny.

Sale dydaktyczne

Sale wyposażone są w kolorowe meble i nowoczesny sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz zabawki zachęcające dzieci do podejmowania samodzielnego działania, odkrywania zjawisk i procesów, utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności, inspirowania do prowadzenia własnych eksperymentów.

Postaraliśmy się, aby aranżacja przestrzeni w Tęczowych kredkach sprzyjała rozwijaniu samodzielności i aktywności twórczej małych przedszkolaków.

Zależy nam, aby nasze przedszkole było kolorowym światem wesołej zabawy, niewyczerpanym źródłem przeżyć i twórczych inspiracji. Owocem wiedzy, doświadczenia, ciężkiej pracy i nieposkromionej fantazji. Bezpiecznym miejscem, w którym uczymy dziecko samodzielności, pomagamy rodzicom w jego wychowaniu w oparciu o uniwersalne wartości. Podążamy za indywidualnym tempem jego rozwoju, respektujemy potrzeby, wspieramy zdolności. Postaramy się, aby rodzic znalazł w nim pomoc, wsparcie, chwilę wytchnienia, okazję do spotkań, dyskusji, wymiany doświadczeń. W naszym przedszkolu nie zabraknie okazji do dumy i łez wzruszenia.

Postaramy się, aby nasze przedszkole na czas rozłąki dzieci z rodzicami było dla nich „drugim domem, aby chętnie do niego wracały, a nawet niechętnie je opuszczały”.

Drugi DOM

Twórczy rozwój dzieci

Ideą działania Tęczowych kredek jest skoncentrowanie się na indywidualnym, twórczym rozwoju dziecka z uwzględnieniem jego aktywności ruchowej, muzycznej, werbalnej, plastycznej i teatralnej. Rozwijanie postaw twórczych wychowanków poprzez stosowanie aktywnych metod pracy, umożliwianie kontaktu ze sztuką, pomoc w rozwijaniu takich cech, jak: śmiałość, otwartość, kreatywność, wiara we własne możliwości, wrażliwość, tolerancję i koleżeństwo.

W proponowanym twórczym kierunku pracy z dziećmi pragniemy skupić się na tym, że:

Dziecko należy inspirować nie wymagać! Dziecko należy motywować nie oceniać! Dziecku należy towarzyszyć, a nie narzucać zadań!

To w przedszkolu dziecko poznaje, poprzez zabawę, otaczający świat, nawiązuje pierwsze przyjaźnie i uczy się ekspresji swoich wrażeń, spostrzeżeń, wyrażania myśli. Pragnęliśmy stworzyć placówkę, otwartą i przyjazną zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

Naszym priorytetem jest, aby przedszkole było liderem we wspieraniu wszechstronnego i harmonijnego rozwoju każdego dziecka, wprowadzającym wychowanków w fascynujący świat przyrody, tradycji regionalnych i wartości uniwersalnych.

W Tęczowych kredkach zapewniamy przedszkolakom wykwalifikowaną i kreatywną kadrę pedagogiczną, doskonalącą swój warsztat pracy, a także atrakcyjne zajęcia w dobrze wyposażonym, bezpiecznym otoczeniu.

Naszemu przedszkolu przyświeca maksyma:

 „Najważniejszą rzeczą jest to, aby nauka była dla dziecka radością i wyzwoleniem własnej twórczości”

(R. Gloton, C. Clero: „Twórcza aktywność dziecka”)

Harmonijny rozwój

Hymn Publicznego Przedszkola Tęczowe Kredki

  1. Są na świecie ogromne wieżowce,

Autostrady i duże ulice.
Tyle domów i mieszkań́ i ludzi,
Że paluszków nie starczy, by zliczyć́.

Ref. Ale jedno jest przedszkole kolorowe,

Czerwone, zielone, żółte, filetowe,
Gdzie tęczowe kredki śmieją się̨ do dziecka

A ten uśmiech tak się̨ toczy jak piłeczka.

2. Są przedszkola jak chatki z piernika,

okna mają wesołe jak słonce.
A w ogródkach drewniane koniki
I huśtawki na wietrze tańczące.

Serdecznie zapraszamy do Przedszkola Tęczowe Kredki w Plewiskach.

X